ایده برای ایجاد کسب و کار

۹۸ ایده برای ایجاد کسب و کار پاره وقت اگر یک شغل تمام وقت دارید (بخش ششم)

ایده هایی که در این بخش ما بررسی می نماییم می توانید با در نظر گرفتن علاقه خود انتخاب کنید و شروع به کار در همان حوزه نمایید.

۵۱- نوشتن مستقلِ کتاب‌های الکترونیکی

 

اگر همیشه قصد داشتید که کتاب خود را به عنوان شغل دوم به چاپ برسانید، هیچ‌گاه موقعیتی بهتر از الان به دست نخواهید آورد.

زیرا هم‌اکنون، به راحتی و با صرف هزینه اندک می‌توانید کتاب خود را از طریق اینترنت منتشر کنید و آن را به فروش برسانید.

شما می‌توانید با فروش کتاب‌های خود حدود ۱٫۵ میلیون در ماه درآمد داشته باشید و یا حتی با نوشتن کتاب برای دیگران، می‌توانید به درآمد ۱ میلیونی به ازای هر کتاب دست یابید.

 

۵۲- سرمایه‌گذاری پولتان

 

اگر تا به حال پولتان را در گوشه و کنار خانه پنهان می‌کردید و یا با پس‌انداز کردن آن در حساب‌های بانکی سود بسیار ناچیزی به دست می‌آوردید، اکنون وقت آن رسیده است که با سرمایه‌گذاری، استفاده‌ی بهتری از پولتان بکنید.

مطمئناً ریسک‌های زیادی در این زمینه وجود دارد، بنابراین اگر می‌خواهید سرمایه شما افزایش یابد باید قبل از ورود به بازار سهام و گرفتار شدن در روندهایی مانند بورس و بیت‌کوین، سطح دانش و اطلاعات خود در این رابطه بالا ببرید.

 

۵۳- سرمایه‌گذاری پول دیگران

سرمایه‌گذاری پول دیگران

 

کمک به دیگران برای افزایش ثروت و دارایی خود، یکی دیگر از راه‌های کسب درآمد است.

اگر دارای اعتبارنامه‌ی مالی و بازار سهام هستید می‌توانید در قبال مشاوره به دیگران برای سرمایه‌‌گذاری اموالشان در کارهایی که بیشترین درآمد را عاید آن‌ها می‌کنند، حق کمیسیون یا حق مشاوره دریافت کنید.

البته باید بتوانید مشتریان خود را به موفقیت‌های مالی برسانید در غیر این صورت، این ایده می‌تواند موجب نارضایتی شدید دوستان و خانواده شما شود، بنابراین بسیار مراقب باشید.

 

۵۴- حسابداری و دفترداری

کمیسیون

 

بسیاری از استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های کوچک، مشاغلی که با تجارت اصلی آن‌ها همسویی ندارند ( مانند منابع انسانی، اجرا و حسابداری) را برون‌سپاری می‌کنند و لذا، این فرصت برای شما مهیا است تا با به کار بردن مهارت و استعداد خود یک کار پاره وقت مناسب به دست آورید.

از آنجایی که شرکت‌ها همیشه باید حساب سرمایه‌ی در گردش خود را داشته باشند، در حقیقت حسابداران و دفترداران مستقل می‌توانند با کمک کردن پاره وقت به این شرکت‌ها، به سود مناسبی دست یابند.

حتما بخوانید :  چطور با تولید محتوا اینستاگرام فروش خود را به یک سیستم حرفه ای تبدیل کنید؟

 

۵۵- راه‌ندازی یک وب‌سایت جذاب

راه‌ندازی یک وب‌سایت جذاب

می‌توانید از طریق راه‌اندازی یک وب‌سایت جذاب و پیدا کردن مخاطب برای علایق و سرگرمی‌های خود، به کسب درآمد بپردازید.

ببینید به چه چیزی علاقه دارید که می‌تواند توجه کاربران را به خود جلب کند، سپس با توجه به آن یک وب‌سایت راه اندازی کنید و از این طریق درآمد کسب نمایید.

اگرچه صحبت کردن در مورد این کار آسان‌تر از انجام دادن آن است، اما اگر وقت کافی به این کار اختصاص دهید و خود را برای مقابله با چالش‌ها و پاسخ به سؤالات کلیدی مربوط به سودآوری این ایده‌ی تجاری آماده کنید، در آن صورت می‌توانید یک وب‌سایت جذاب راه‌اندازی کرده و به کسب درآمد از آن بپردازید.

 

۵۶- شستن اتومبیل

شستن اتومبیل

بسیاری از مالکین اتومبیل وقت کافی برای اینکه به اتومبیل خودشان رسیدگی کنند را ندارند.

بنابراین، با داشتن وسایل ساده‌ای مانند شامپوی خودرو، واکس براق‌کننده، واکس سیاه‌کننده‌ی لاستیک، اسفنج، سطل و چند متر شلنگ محکم می‌توانید آخر هفته‌ها یا در اوقات فراغتِ پس از اتمام کارتان، به کسب درآمد بپردازید.

این ایده تجاری علاوه بر اینکه کار ساده‌ای است، باعث می‌شود تا اکثر اوقات فراغت خود را خارج از منزل سپری کنید و در آخر هفته‌ها نیز فعالیت بدنی داشته باشید.

 

۵۷- مراقبت از سالمندان

مراقبت از سالمندان

 

واضح است که مراقبت از سالمندان غالباً به اطلاعات و مهارت‌های ویژه‌ای نیاز دارد، بنابراین نمی‌توانید همین آخر هفته این کار را شروع کنید.

بسته به سطح مراقبت مورد نظر شما و برنامه‌ی شما برای راه‌اندازی یک تجارت رسمی از این طریق یا در نظر گرفتن آن فقط به عنوان یک کار پاره‌وقت، مدارکی که برای شروع این کار به آن‌ها نیاز دارید، شامل پروانه‌ها، گواهی‌های مهارت، مجوزهای شغلی و فرم‌های مالیاتی هستند.

برای شروع این کار باید درباره کمک‌های اولیه، احیاء قلبی-عروقی و اصول مراقبت از سالمندان اطلاعات کافی داشته باشید و بتوانید با افراد مسن به خوبی ارتباط برقرار کنید.

 

۵۸- شستن فرش

شستن فرش

 

فرش‌ها، خانه‌ی شما را گرم و نرم می‌کنند.

اما با گذشت زمان، به تدریج ذرات گرد و غبار، رنگ، آشغال، مواد حساسیت‌زا و حشرات بر روی فرش‌ها جمع می‌شوند.

لذا، این فرصت را دارید که با شستشوی فرش‌های کثیف دیگران در اوقات فراغت خود، به کسب درآمد بپردازید.

شما می‌توانید برای‌ راه‌اندازی این فرصت شغلی، در تجهیزات مناسبی همچون جاروبرقی‌ها، بُرس‌های فرش و مواد شوینده سرمایه‌گذاری کنید.

حتی می‌توانید تجهیزات مورد نیاز را برای یک آخر هفته کامل اجاره کنید و با شستن فرش‌های ۵ تا ۱۰ مشتری خواهید توانست اجاره بهای این تجهیزات را جبران نمایید.

حتما بخوانید :  ۹۸ ایده برای ایجاد کسب و کار پاره وقت اگر یک شغل تمام وقت دارید (بخش هفتم)

اگر به سود مناسبی دست یابید، به تدریج می‌توانید وسایل مورد نیاز برای این کار را خریداری کنید و بدین طریق، حاشیه سود خود را افزایش دهید.

 

۵۹- نظافت خانه

نظافت خانه

 

اگر قصد دارید حوزه کاری خود را وسیع‌تر کرده و درآمد بیشتری کسب کنید، می‌توانید به عنوان یک کار پاره‌وقت، خانه‌ها را تمیز و نظافت کنید.

خدمات نظافت خانه، تمیز کردن فرش‌ها، کف‌پوش‌ها، کوتاه کردن چمن‌ها، شستن پارکینگ‌ها، پنجره‌ها، دیوار‌ها و سقف‌ها را پوشش می‌دهد و برای انجام این کار، به لوازم مختلفی نیاز است.

همچنین می‌توانید سرایدارها یا پیش‌خدمت‌ها را برای نظافت کردن خانه به خدمت بگیرید و خودتان کارهای اجرایی و خدماتی مشتریان را مدیریت کنید.

یا اینکه می‌توانید در ابتدا خودتان آستین‌ها را بالا بزنید و به نظافت کردن منازل بپردازید و وقتی که اطلاعات و تجربه کافی در این زمینه را کسب کردید، خواهید توانست یک شرکت خدماتی راه‌اندازی کنید.

 

۶۰- مراقبت از کودکان

مراقبت از کودکان

 

بسیاری از خانواده‌های بچه‌دار، از جمله خانواده‌های تک سرپرست، زمان بسیار محدودی برای نگهداری از فرزندانشان دارند و در نتیجه به فرد دیگری نیاز دارند تا در مراقبت از فرزندانشان، به آن‌ها کمک کنند.

اگر وقت آزاد دارید و به کودکان علاقمند هستید می‌توانید با مراقبت از کودکان در مواقعی که والدین آن‌ها در خانه حضور ندارند، به کسب درآمد بپردازید.

در انتخاب گروه سنی خاصی که با مراقبت از آن‌ها احساس راحتی می‌کنید، دقت نمایید و برای گرفتن مجوزهای لازم اقدام کنید.

همچنین اگر فضای کافی در اختیار دارید می‌توانید با راه‌اندزی یک مرکز مراقبت روزانه در خانه‌ی خود، به شش یا تعداد بیشتری کودک خدمات مراقبتی ارئه دهید و بدین طریق، این ایده‌ی شغلی را به‌طور جدی‌تر دنبال کنید.

شما هم ایده ای دارید بنویسید تا در پست بعدی از آن استفاده کنیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *