زمانی که به مشکل بر می خورید چه کار می کنید؟

می گویند انسان ها را در زمان سختی باید شناخت طبیعت انسان به این شکل است که در فشار خود واقعیش را نشان می دهد این باعث شد من به این موضوع فکر کنم که در زمان های سخت انسانها چطور عمل می کنند.

از نظر من افراد به دو دسته تقسیم می شوند زمانی که به مشکل برخورد می کنند.

دسته اول: آنهایی که تا مشکلی به وجود می آید سعی می کنند از آن فرار کنند و در لاک خود فرو بروند.

دسته دوم: افرادی که زمان بروز مشکل سعی در حل آن دارند و تا انتها می ایستند و تا آن را حل نکنند دست بردار نیستند.

✅ من این دو دسته افراد را به دو نوع آچار تشبیه می کنم:

آچاری ها به دسته های ثابت و متغیر تقسیم می شوند:

آچار ثابت تنها می تواند اندازه خاصی از پیچ و مهره را باز و بسته کند، زمانی که شرایط سخت می شود این دسته از افراد تنها می توانند مشکلاتی که قبلا تجربه کرده اند را حل کنند و همیشه تکه کلامشان این است (من نمی توانم، نمیشود، من تغییر نمی کنم و غیره…) و همین باعث می شود که نتوانند کارهای دیگری را انجام دهند.

آچارهای متغییر می توانند پیچ و مهره های در اندازه های مختلف را باز و بسته نمایند، این دسته از افراد را دوست دارم چون در هیچ شرایطی جا نمی زنند و شعاری که دارند این است (نمی دانم چطور می توانم اما می چرخم، می دانم در این حوضه دانشم کم است اما تلاش می کنم یاد بگیرم و غیره …) این دست از افراد را در بهترین شرایط زندگی می بینید سر زنده هستند و همیشه در حال تلاش برای دستیابی به اهداف خودشان هستند.

نتیجه گیری

اگر در هر شرایطی هستید می توانید زندگی کنید اما کسی که می تواند خودش را سریع با مشکلات و مسائلی که برای به وجود می آید و حل می کند شناخته می شود.

حتی این مورد در کسب و کار هم کاربرد دارد شرکت ها و محصولات زیادی هستند که به این صورت کار می کنند زمانی که با شرکتی تماس می گیرید و می خواهید در خصوص محصولش کمک بگیرید و یا می خواهید چیزی را در آن تغییر دهند به شما می گویند نمی شود کاری کرد شما قبل خرید باید دقت می کردید. می توانید حتی اگر تجربه ای دارید را برای ما هم بنویسید.

برای بالا بردن اعتماد به نفس می توانید از پکیج اعتماد به نفس استفاده نمایید.

اگر می بینید خودتان یا کسی مانند آچار ثابت که می تواند تنها یک مدل پیچ را باز و بسته نماید بهترین راه برای جلوگیری از این نوع کار و جنگیدن برای هدف ها و حل مسائل این است که ما روی اعتماد به نفس خود کار کنیم.

آخرین مقالات
برچسب ها
لینک کوتاه
https://mehrdadheydari.com/?p=247

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 13 =

رشت، چهارراه پورسینا، ساختمان سینا، طبقه 2، واحد 4


سبد خرید