شما باید چقدر پول داشته باشید برای شروع کسب و کار؟

شما هم فکر می کنید مهمترین مشکل شما برای اینکه می خواهید کسب و کار خود را شروع کنید نیاز به مبلغی برای سرمایه گذاری دارید؟ اجازه دهید با یک مثال با هم پیش رویم و ببینیم در چه شرایطی ما می توانیم با چه مبلغی کارمان را شروع کنیم.

ابتدا می خواهم بگویم ما باید خودمان را بسنجیم و ببینیم وضعیت ما در چه حالی است. و برای این کار نیاز داریم شرایط زیر را بررسی کنیم:

  • کاری که می خواهم شروع کنم در آن تجربه دارم
  • کاری که می خواهم شروع کنم در آن تجربه ای ندارم

ما در کاری که می خواهیم راه اندازی کنیم یا تجربه کاری داریم یا نداریم حالا من به شما می گویم اگر تجربه دارید در آن کار بهتر است مقدار کمی سرمایه گذاری کنید و اگر در آن تجربه ای ندارید می توانید از شاگردی و یادگیری در آن کسب و کار شروع کنید و بعد بتوانید با آن کار بیشتر آشنا شوید تا بعد از اینکه کار خودتان را شروع می کنید بتوانید بیشتر از چند سال در آن پایدار بمانید.

در هر صورت شما می توانید با تکنیک هایی سرمایه جذب کنید که یکی از این موارد این است که شما یک نمونه کوچک از محصول خود را با هزینه خودتان بسازید البته اگر می بینید حتما برای این کار هم نیاز به دستگاه های بسیار بزرگ و سوله های عظیم نیاز دارید بهتر است مثل آقای فتاحی در زمان راه اندازی شرکت امرسان را راه اندازی کند مطالعه کنید و ببینید با چه کار جالبی تونست نمونه های اولیه بسازد و با فروش همان نمونه ها و دریافت سفارش اولیه بتواند کارخانه خود را راه اندازی کنند.

البته بعضی از دوستان می گویند ما محصولمان نیاز دارد که عالی باشد تا دیگران آن را قبول کنند اگر شما توانایی آن را دارید که بتوانید محصول خود را تکمیل کنید و محصول قابل استفاده است واقعا می توانید وارد بازارش کنید مثل آقای فتاحی که با لوازم کابینت سازی یخچال تولید کرد و همان ها را فروخت. در نتیجه شما هم می توانید. کافیست تمرکز کنید و ببینید دیگر از چه راه هایی می توانید لوازم مورد نیاز یا مبلغ مورد نیاز خود را تهیه کنید و محصول اولیه خود را وارد بازار کنید.

حالا می خوام اصطلاح پراید یا پورش که ساختم را برای شما توضیح دهم.

شما یا پول دارید و یا پول ندارید برای راه اندازی کسب و کار. اگه فکر می کنید فقط پول برای شروع کسب و کار نیازه شماست مثال پایین را با دقت مطالعه نمایید.

ما می خواهیم در زندگی و کار از نقطه A به نقطه B برسیم مسیر آسفالت هست. حالا بر اساس جیبمان چند انتخاب داریم و اگه اصلا پولی نداریم می توانیم با خط ۱۱ (منظور پای پیاده) شروع کنیم و اگه پول کمی داریم از پراید استفاده کنیم و اگر پول خوبی داریم با پورشه به حرکت خودمان ادامه دهیم و هر چقدر پول بیشتری داشته باشیم خیلی سریعتر به نقطه B می رسیم.

اما این دلیل خوبی نیست که می گوییم ما پول کمی داریم و نمی توانیم کار خودمان را شروع کنیم شاید درابتدای کار شما:

با خط ۱۱ شروع کنید در نتیجه سرعت شما بسیار کم است

اگر با پراید شروع کرده اید در نتیجه سرعت بیشتری خواهید داشت.

و اما با پورشه می توانید با سرعت بسیار بالا به هدفتان برسید.

حالا اگه شما در این مسیر گام نهید شاید در ابتدا پیاده راه می روید ولی شما بعد از مدتی به پراید می رسید و بعد هم سوار پورشه می شوید. و باسرعت شگفت آوری به هدفتان می رسید.

کافی است حرکت کنیم.

ویدیو پایین را ببینید که در رابطه با پول است.

همیشه برای شما آرزوی موفقیت، پیروزی، پایداری و شادی دارم.

نظرات خودتان را برای ما بنویسید. تا اگر شما هم در ابتدا کاری می خواستید انجام دهید اما پولی نداشته اید و الان توانسته اید با دست خالی یا پول کم کار خود را شروع کرده اید و بعد این کار که پیش رفتید سرعت عالی گرفته اید.

شما حتی می توانید با اینستاگرام هم ببینید آیا کسی از ایده شما خوشش می آید و بعد به تولید آن بپردازید در این قسمت توصیه می کنم از محصول نخبگان فروش در اینستاگرام استفاده نمایید.

آخرین مقالات
برچسب ها
لینک کوتاه
https://mehrdadheydari.com/?p=197

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =

رشت، چهارراه پورسینا، ساختمان سینا، طبقه 2، واحد 4


سبد خرید