قبل از فروش هر چیزی این ۳ راه افزایش اعتماد به نفس را یاد بگیرید

برای فروش با اعتماد به نفس ابتدا می رویم و خود فروش را تعریف می کنیم زیرا اگر هر کلمه را با معنای اصلی که وجود دارد بشناسیم به راحتی می توانیم خودمان و افراد دیگر را تربیت کنیم تا بتوانند به راحتی یاد بگیرند و اقدام نماییند.

زمانی که شما متولد شدید چطور درخواست شیر می کردید؟

در ابتدای نوزادی ما بسیار خوب می دانستیم که چطور درخواست کنیم تا اجابت شود و حتی تا وقتی که به آن نمی رسیدیم دست بر نمی داشتیم.

دیده اید وقتی کودکی را با خودمان بیرون می بریم اگر بستنی بخواهد ما نمی توانیم برایش نگیریم چون احتمالا همانجا می نشیند و گریه می کند تا برایش بستنی که درخواست کرده خرید کنیم و وقتی به دستش رسید انگار اصلا خبری نبود از آن همه گریه و لج بازی که داشت.

اینجا می خواهم بگویم هر شخصی که کاری انجام می دهد از جمله درخواست های کوچک از پول گرفتن یا دوست شدن با کسی همه اینها نیاز دارد تا ما چیزی را به طرف مقابلمان بفروشیم.

شاید بگویید خوب من که چیزی به کسی نمی فروشم! چرا شما هم در حال فروش هستید بیایید لحظه ای را در نظر بگیریم که شما می خواهید کانالی را تماشا کنید و پدرتان می خواهد همان زمان اخبار ببیند وقتی شما به پدرتان می گویید من نیاز دارم برای کلاس فن بیانی که شرکت کردم شبکه دیگری را ببینم دارید به او می گوید که الان از لذتی بخاطر شما بگذرد.

می دانیم که فروش کار سختی است اما می توانیم این راه را با تمرین و سعی و خطا هموارتر کنیم.

✅ ۳ عامل فروش با اعتماد به نفس:

ذهن:

اگر ذهن ما آماده باشد بدن و بیان ما هم آماده می شود و این یک نکته اصلی است که به دلیل اینکه تنها موردی که به صورت درونی است و کسی نمی بیند و نمو خود را در بدن و بیان نشان می دهد حواستان باشد که گول شیطونکی که درون ذهنتان است را نخورید.

شیطونکی که درون ذهن ماست به ما مسیر می دهد و ما راه نمایی می کند به عنوان مثال این صحبت ها را با خودتان دارید؟

  • اگر برای فروش رفتی و نخرید چه؟
  • اگر نتوانی خوب صحبت کنی چه؟
  • اگر لباست را نپسندد چه؟
  • اگر محصولت را نپسندد چه؟
  • اگر شما را از محل کار بیرون کند چه؟
  • اگر شما…

در این حالت ذهن جلو ما را می گیرد و اجازه نمی دهد که محصولی را بفروشید حالا شما این شیطونک را می شناسید و نیاز دارید صحبت هایی که می کند را نادیده بگیرید.

راهکار:

بهترین راه برای مقابله با این شیطونک دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص محصول و مشتریان قبلی که از آن استفاده کرده اند و راضی هستند است.

پیشنهاد می کنم حتما این ویدئو را ببینید و تمرینش را انجام دهید چگونه با نه شنیدن به مسیر خود ادامه دهیم.

بدن:

اگر بدن شما در حالت خم قرار بگیرید در هر حالتی چه در استاده و چه در حال نشسته یعنی بدن شما نمایان می کند که خریدار نباید به شما اعتماد کند و فکر می کند که محصول شما خوب نیست.

راهکار:

بهترین کار این است که جلوی آینه خودتان را ببینید زمانی که می خواهید صحبت کنید به چه صورتی می شینید و یا در حالت ایستاده به چه شکلی ایستاده اید و اگر بتوانید کمی به سمت طرف مقابل خم شوید به او حس توجه بیشتر منتقل می کنید و یکی از عوامل اعتماد به نفس است.

بیان:

احتمالا شما هم با فردی برخورد داشته اید که بسیار آرام صحبت می کند و برای شنیدن صدای او باید گوشمان را به دهانش بچسبانیم. یا خیلی شل و ول حرف می زند و ما فکر می کنیم این شخص اصلا نمی تواند صحبت کند. همین باعث می شود خرید که هیچ حتی هم صحبتی با او را قطع کنیم.

راهکار:

لحظه ای رو به یاد بیاورید که با یکی از دوستان نزدیکی که بیشتر از چند ما است که ندیده ایدش دیداری دارید و با هم در حال صحبت کردن هستید. چطور با هیجان برایش از خاطرات و اتفاقات صحبت می کنید مقداری هیجان بیشتر و با صدایی بلندتر درست است؟ حالا برای فروش هم همین هیجان را داشته باشید.

نتیجه گیری:

برای اینکه بتوانید فروش بیشتری داشته باشید بهترین کار این است که ابتدا ذهن خود را کنترل کنید و تنها همین کافی است زیرا به صورت ناخدآگاه بدن و بیانتان هم کامل می شود و می توانید حداقل ۳۰۰ درصد فروش خودتان را افزایش دهید.

برای اینکه بتوانید روی اعتماد به نفس خود کار کنید می توانید از ۱ ساعت آموزش رایگان دوره پله پله تا عزت نفس استفاده نمایید.

آخرین مقالات
برچسب ها
لینک کوتاه
https://mehrdadheydari.com/?p=250

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 13 =

رشت، چهارراه پورسینا، ساختمان سینا، طبقه 2، واحد 4


سبد خرید