تست کار آفرینی | ۴ نوع روحیه در کارآفرینی

5، تعداد رای: 10

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

 • برای مشاهده نتیجه آزمون اطلاعات خود را وارد نمایید.
 • 13 + 7 =

برخی از مردم دارای یک روحیه کارآفرینی ذاتی هستند. اما برای دیگران، این یک رفتار اکتسابی و آموختنی‌ست. شما با تست کار آفرینی می توانید متوجه این خصیصه در خودتان بشوید. برخی از مردم شرایط فعالیت‌های کارآفرینانه ممکن است منبعی برای ناامیدی و ناکامی بسیار باشد.

اما در هر صورت به طور کلی یک کارآفرین از ویژگی هایی در رفتار خود دارد که می تواند به او کمک نماید تا کارآفرینی نماید و هر فردی می تواند این خصوصیات را در خودش ایجاد کند.

این خصوصیات از ریسک پذیری، عملگرایی، تمرکز، خیال پردازی و چالش طلبی می باشد.

کار آفرینی چیست؟

کارآفرینی (به زبان انگلیسی: Entrepreneurship) به فرایند خلق ارزش جدید (مادی یا معنوی) از طریق یک تلاش متعهدانه با در نظر گرفتن ریسکهای ناشی از آن گفته می‌شود. واژه کارآفرینی از کلمه فرانسوی “Entrepreneurs ” به معنای “متعهد شدن ” نشات گرفته‌است.

یک شوخی جالب که شاید شما هم شنیده باشید کارآفرین این نیست که راه برود و هر کسی در حال کار کردن است به او بگوید آفرین.
از شوخی بگذریم و بریم سراغ ادامه بحث شیرین کارآفرینی. تعریف رایجی که از این اصطلاح وجود دارد، بیشتر در حوزه اقتصاد کاربرد دارد.

در این حوزه، کارآفرین فردی است که توانایی شناسایی و یافتن فرصت ها و اقدام برای ایجاد اختراعات یا فناوری ها را، به منظور تسهیل کاربرد محصولات و خدمات، دارد.

فرد کارآفرین قادر است پتانسیل های تجاری یک مساله را بشناسد و سرمایه ها و استعدادها را سازماندهی کند.

به طور کلی می توان گفت بهره برداری از فرصت های کارآفرینی می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • تهیه یک برنامه تجاری
 • استخدام نیروی انسانی
 • به دست آوردن منابع مالی و مادی
 • رهبری و مدیریت تیم ها
 • پذیرش مسئولیت موفقیت یا عدم موفقیت سرمایه گذاری
 • دفع خطرات احتمالی

تست آنلاین روحیه کارآفرینی

برای تشخیص میزان کارآفرینی در اشخاص، تست هایی ساخته شده است که میزان اعتبار بالایی دارند. ما این تست را برای شما در گروه تحقیقاتی حیدری به صورت آنلاین فراهم کرده ایم تا به راحت ترین شکل بتوانید آن را انجام دهید.

این آزمون مجموعا ۱۰ سوال دارد که برای هر سوال می توانید یک پاسخ از بین گزینه های موجود را انتخاب نمایید. پس از پاسخ به همه سوالات امتیاز شما محاسبه شده و نتیجه آن را مشاهده می کنید.

نتایج تست کار آفرینی

پس از پاسخ به سوالات تست کار آفرینی آنلاین، شما امتیازی از ۱۰ تا ۴۰ می توانید کسب کنید که آن را تفسیر خواهیم کرد:

نمره ۱۰ تا ۱۹:شما احتمالا یک کارمند مسئول هستید، اما شروع کننده نیستید. منتظر بمانید تا شما را به انجام وظایف منصوب کنند. امنیت برای شما مهم تر است. تحمل شما در مقابل ریسک کردن پایین است. ممکن است قسمت اعظمی از عزت نفس خود را از عوامل خارج از خودتان (مانند پرستیژ شرکتی که برای آن کار می کنید،) کسب کنید. سر جایتان بمانید.

نمره ۲۰ تا ۲۹: شما قادر به خلق ابتکار هستید، حتی اگر این گونه به نظر نرسد. برای پیشرفت مسیر شغلی تان تلاش کنید، اما مواظب باشید به افراد سر راهتان آسیبی نرسانید. سیاست های اداری را درک می کنید، اما از انجام حرکات متهورانه رویگردان هستید. اگر در حال حاضر در جایگاه مدیریت میانی نباشید، کاندیدای خوبی برای احراز آن هستید.

نمره ۳۰ تا ۳۵: فقدان جاه طلبی از جمله کمبود های شما نیست. حتی در زمینه کار طاقت فرسا و خارج از ساعات اداری مشکلی ندارید، ولی شاید تا حدی عجول بوده و از توصیه های دیگران رویگردان باشید. این موارد شرایط مناسبی برای کارآفرین شدن نیستند. در عوض، به فکر دستیابی به جایگاه مدیریت عالی باشید.

نمره ۳۶ تا ۴۰: شما استعداد های یک کارآفرین عالی را دارید. تحمل بالای ریسک کردن را که یک جزء ضروری است، دارا هستید. به ایده های خود اشتیاق می ورزید و می توانید جاه طلبی را با منافع و افکار دیگران و توجه به احساسات آن ها متعادل کنید. پیش به سوی کارآفرینی!

راه های افزایش ریسک پذیری در کار آفرینی

پس از تمام کردن تست کار آفرینی آنلاین در گروه تحقیقاتی حیدری، اگر متوجه شدید که نیاز به تقویت ریسک پذیری برای کار آفرینی شده اید، می توانید راه کار هایی که در ادامه معرفی می کنیم را انجام دهید تا با تقویت سطح روحی و روانی کار خود را هم بهبود دهید.

متأسفانه، هیچ راهی وجود ندارد که بتوانید از طریق آن ریسک پذیرتر شوید. این کار مانند بیشتر چیز ها، تمرین می طلبد. “آنچه که شما را از ایجاد تغییر باز می دارد ، شناسایی کنید. ” اغلب، ترس و ناتوانی شما در انجام این کار، به این دلیل است که نمی توانید عدم قطعیت را تحمل کنید. با خودتان رو راست باشید و بدانید که هیچ گاه نمی توان در زندگی به یقین کامل رسید . در مورد احساسات تان با خود صحبت کنید و آن ها را مخفی نکنید!

برخی از تمرینات عالی عبارتند از :

 • ریسک های کوچک روزانه انجام دهید.
 • در مورد هر آنچه که می خواهید، صحبت کنید.
 • در مورد آنچه شما را متوقف می کند یادداشت بنویسید.
 • آنچه را که می خواهید با جزئیات کامل تجسم کنید.
 • نقش آفرینی به عنوان فردی که قبلاً به هدف مد نظر دست یافته است.
 • به سایر تمرینات افزایش اعتماد به نفس بپردازید.
 • لیستی از ریسک هایی که دوست دارید انجام دهید، تهیه کنید. مانند لیست ۱۰۱ کاری که می خواهم قبل از مرگ انجام دهم.
 • مدیتیشن کنید

با انجام روش های بالا و مشاهده دوره شهامت در کنار تست کار آفرینی، شاهده تغییر زندگی خود و افزایش ریسک پذیری برای کار آفرینی خواهید شد. فراموش نکنید که انجام موارد بالا احتیاج به تمرین دارد.

روش انجام تست آنلاین کار آفرینی در گروه تحقیقاتی مهرداد حیدری

استفاده از پرسش نامه سنجش کار آفرینی آنلاین در گروه تحقیقاتی مهرداد حیدری بسیار ساده است. قبل از آن باید آرامش کامل داشته باشید و با صداقت پاسخ را انتخاب کنید. ابتدا باید از سوال ۱ که به شما نمایش داده شده است، پاسخ خود را از بین گزینه ها انتخاب کرده و روی آن کلیک کنید. پس از انتخاب پاسخ، سوال بعدی را پاسخ دهید. پس از پاسخ آخرین سوال، اطلاعات خود را وارد نموده و نتیجه تست کار آفرینی خود را می بینید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

پس از انجام آزمون تستی کار آفرینی آنلاین در گروه تحقیقاتی حیدری، می توانید نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را در این زمینه در دیدگاه این آزمون با ما به اشتراک بگذارید.

Picture of تیم تولید محتوا
تیم تولید محتوا

ما در تیم تولید محتوای گروه تحقیقاتی مهرداد حیدری در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه رشد شخصی و هدفگذاری و عزت نفس و اعتماد به نفس را تهیه کنیم. صحت محتوای این صفحه توسط مهرداد حیدری بررسی خواهد شد.

یک نظر در “تست کار آفرینی | ۴ نوع روحیه در کارآفرینی

 1. مصطفی ابراهیمی گفت:

  عالی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

داستان ما

از سال 1396 شروع به‌کار کردیم و هدف ما کمک به شما برای ساخت یک من بهتر و موفق است. اما چطور؟ بهترین راه رشد عزت نفس، اعتماد به نفس، هدف گذاری و رسیدن به آن است. حالا بیش از 3600 نفر در این دوره ها شرکت کرده اند. هم‌چنین بیش از 70 مقاله آموزشی رایگان منتشر کرده‌ایم.

داستان ما را بشنوید…

اطمینان به اعتبار ما

تاکنون بیش از 120 ساعت آموزش به صورت حضوری و آنلاین به خوبی و خوشی برگزار کرده ایم. اگر موقع دیدن دوره سوال یا مشکلی دارید، در قسمت دیدگاه همان محصول بپرسید و روی پشتیبانی ما حساب کنید.

شبکه های اجتماعی