هفت مرحله تبدیل آرزو به هدف گذاری و رسیدن به آن (قسمت دوم- مشاهده آینده)

5، تعداد رای: 10

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

شروع کننده خوبی هستی اما تموم نمی کنی؟

در این آموزش هدف گذاری می خواهیم به سوال مهمی که مشخص کننده این است که آیا می خواهید هدف گذاری که کردید را انجام دهید یا نه؟ اگر بله باید دلیل منطقی وجود داشته باشد، در مثال خرید زمین که در درس اول برسی کردیم گفتیم می خواهیم زمینی انتخاب کنیم. حالا باید مشخص کنید که چرا می خواهیم از این زمین استفاده کنید؟ آیا به دلیل قیمت پایینش است یا تنها می خواهید از کاربری آن استفاده کنید که در مرحله بعد توضیح می دهم.

سوال مهم این مرحله: چرا می خواهید به هدفی که تایین کرده اید دست یابید؟

از مثالی که در مرحله اول در رابطه با آن صحبت کردیم، در این مرحله به صورت عملی از آن استفاده می کنیم، تا مراحل از انسجام برخوردار باشد که بتوانید از آن استفاده کنید.

چرا می خواهید زبان یاد بگیرید؟

پاسخ به این سوال برای هر فردی متفاوت است بیاییم چند جواب احتمالی را بررسی کنیم.

  1. یکی می خواهد زبان یاد بگیرید برای اینکه قصد مهاجرت به کشور کانادا را در سال آینده دارد.
  2. یکی می خواهد زبان یاد بگیرید تا بتواند کتاب و مقاله ترجمه کند.
  3. یکی به صورت تفننی یا سرگرمی می خواهد زبان یاد بگیرد.

کدام یک از این افراد می تواند به هدف خود دستیابد؟ در مرحله بعد بررسی می کنیم که چه اتفاقی برای این جواب های احتمالی می افتد و کدام به مرحله بعدی با هم هر کدام از این پاسخ ها را بررسی می کنیم، تا هر کدام از اینها شرایط کافی را دارند به مرحله بعدی منتقل شوند.

نتیجه گیری

 

در این مرحله شما هم دفتر و خودکار بردارید و این سوال را از خود بپرسید که چرا می خواهید به هدفی که تایین کرده اید برسید؟ تا در مرحله بعد با هم ببینیم آیا هدف ما به مرحله بعد می رسد یا نه.

Picture of تیم تولید محتوا
تیم تولید محتوا

ما در تیم تولید محتوای گروه تحقیقاتی مهرداد حیدری در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه رشد شخصی و هدفگذاری و عزت نفس و اعتماد به نفس را تهیه کنیم. صحت محتوای این صفحه توسط مهرداد حیدری بررسی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

داستان ما

از سال 1396 شروع به‌کار کردیم و هدف ما کمک به شما برای ساخت یک من بهتر و موفق است. اما چطور؟ بهترین راه رشد عزت نفس، اعتماد به نفس، هدف گذاری و رسیدن به آن است. حالا بیش از 3600 نفر در این دوره ها شرکت کرده اند. هم‌چنین بیش از 70 مقاله آموزشی رایگان منتشر کرده‌ایم.

داستان ما را بشنوید…

اطمینان به اعتبار ما

تاکنون بیش از 120 ساعت آموزش به صورت حضوری و آنلاین به خوبی و خوشی برگزار کرده ایم. اگر موقع دیدن دوره سوال یا مشکلی دارید، در قسمت دیدگاه همان محصول بپرسید و روی پشتیبانی ما حساب کنید.

شبکه های اجتماعی