قانون هدفت را پیدا کن

در هر کاری معمولا موانعی وجود دارد، که در ابتدا و شروع کار شما از آن اطلاعی ندارید، و اگر از اهل فن مشاوره بگیرید می توانید چند قدم جلوتر از قبل خودتان باشید.

تا الان به این موضوع برخورد کرده اید که می خواستید کاری انجام دهید یک دفعه می بینید به مشکلی برخورد می کنید و نمی توانید دیگر به هدفی که برای خودتان مشخص نموده اید دست یابید معمولا بیشتر افراد به این موضوع برخورد کرده اند. به همین دلیل این بخش را برای شما قرار داده ام که بعد از صرف زمان و هزینه مالی بعد متوجه این موضوع نشوید که دیگر تمام آنها غیر قابل بازگشت است.

در این مرحله می خواهم کار آخر را همان ابتدا انجام دهید تا چند قدم از همتایان خود پیشی بگیرید.

در بیشتر زمان ها معمولا به دلیل اینکه نمی دانیم این مرحله را نادیده می گیریم و بعد همین مرحله گریبان گیر ما می شود. و حتی نمی توانیم دیگر کاری انجام دهیم و دپرس می شویم.

همان ابتدا شروع کنید از فردی که به هدفی شما می خواستید رسیده را بیابید و از او سوال کنید یا از مشاوری برای این موضوع کمک بگیرید.

تا بتوانید با خیال راحت قدم در رسیدن به اهدافی که مشخص کرده اید دست یابید.

داستان یکی از دوستانم یادم می آید. روزی با من تماس گرفت و گفت آقا یه زمین پیدا کردم تو شمال کشور و چند هکتار است و مبلغش نسبت به میانگین قیمت این منطقه بسیار پایین تر است. به او گفتم فعلا خرید نکن و اجازه بده بعد از تعطیلات که از مراجع قانونی تمام گواهی ها را دریافت کنی و بعد خرید را انجام دهی گفت نه تا آن زمان حداقل باید ۱۵ روز صبر کنم امکان دارد در این تعطیلات عید شخص دیگری پیدا شود و این زمین را از چنگ من در آورد و خرید کند. گفتم باشد هر طور راحتی همان کار را انجام بده.

۳ ماه بعد با من تماس گرفت و با صدایی نالان گفت تو راست می گفتی. گفتم چی شده چرا انقدر ناراحتی؟ گفت یادت می آید گفتم می خواهم زمینی خرید کنم و تو گفتی کمی صبر کنم؟ گفتم بله یادم می آید چطور؟ گفت باورت نمی شود تنها می توانم در آن چند هکتار می توانم باقالی بکارم و کار دیگری نمی توانم انجام دهم. گفتم چرا؟ گفت دقیقا کنار زمین من اداره گاز قرار دارد که تمام لوله های آن از زیر همین زمین رد شده. خیلی ناراحت شدم اما بعد به خودم گفتم خوب این بنده خدا به دلیل طبیعت انسانی این کار را انجام داده و آن هم طمع است.

پس عجله نکنید سریع جستجوی قوانین خاص هدفی که مشخص کرده اید را بیابید. تا بتوانید با خیال آسوده به هدفتان دست یابید.

با مثالی که از ابتدا در حال بررسی آن بودیم پیش می رویم.

خوب اگر کسی می خواهد از ایران به کشور دیگری نقل مکان کند، ابتدا مشخص کرده به کدام کشور می خواهد برود و زبان آن کشور را یاد بگیرد، در این نقطه نیاز است تا دقیق مشخص کند زبان انگلیسی در چه لحجه ای را نیاز دارد که اگر ۲ لحجه اصلی را مد نظر قرار بدهد: مشخص می کند برای آن کشور نیاز به کدام مدرک است مانند: آیلتس یا تافل البته اینجا دیگر نمی گویم بهتر است در رابطه با قوانین اقامت کشور مورد نظر هم اطلاعاتی کسب کند. زیرا هدف اصلی این بوده و حالا می خواهد با هدف گذاری نیازهای رسیدن به این هدف را براورده کند. کدام مدرک باعث می شود که نمره بالاتری در دریافت اقامت بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *