هفت مرحله تبدیل آرزو به هدف گذاری و رسیدن به آن (قسمت پنجم- مذاکره با فروشنده)

5، تعداد رای: 8

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

وقتی می خواستم برای خودم هدفگذاری کنم سریع و بدون در نظر گرفتن هیچ چیزی می خواستم بروم و تنها آن کار را انجام دهم. بعد از مدت کوتاهی متوجه شدم اگر تنها بخواهم این کار را انجام دهم وقتم را دارم طلف می کنم. چینی ها مثال جالبی دارند می گویند ما برای یک کار ۳ سال زمان برای برنامه ریزی وقت صرف می کنیم و ۳ ماهه به آن دست می یابیم. با خودم نشستم و فکر کردم دیدم اصلا من اینطور نیستم و کاملا عکس این موضوع در من صدق می کند. به همین دلیل آمدم و این مورد را به برنامه هایم افزودم تا بتوانم قبل از انجام کاری ابتدا جوانب اصلی آن را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادن با آن موضوع آشنا شوم تا وقتی می خواهم کاری را شروع کنم دیگر بعد از گذشت ۳ ماه وای نستم و سریع برای رسیدن به آن اقدام کنم. البته بعضی از افراد اعتقاد دارند که می توان به راحتی با شروع کردن به هدف رسید من هم قبول دارم این موضوع را اما بیاییم در رابطه با زمان که مهمترین دارایی ماست صحبت کنیم چقدر می خواهید این کار را انجام دهید؟ بسیار با اهمیت است که ما ابتدا بنشینیم و کمی فکر کنیم و موارد موجود را با هم مقایسه کنیم تا بتوانیم تصمیم درستی بگیریم.

تا الان شده بروید خرید و فروشنده ای جنسی که نمی خواستید را بفروشد و وقتی به خانه بر می گردید از خرید خود پشیمان شده باشید و راهی هم نداشته باشید که چطور باید بروید و آن را پس بدهید و می گویید خوب دیگر حالا که خریدم از آن استفاده می کنم.

اینجا یک ابزار بسیار مهم وجود دارد که می تواند به شما کمک کند تا دیگر این اتفاق را اصلا تجربه نکنید البته باید بگویم که اگر از این ابزار استفاده دقیق کنید این اتفاق می افتد و تنها با دانستن نمی توانید این کار را انجام دهید.

در این مرحله مشخص کنید دقیقا چه چیزی می خواهید یعنی چه رنگی است؟ چه فرمی است؟ هر چقدر بتوانید دیتیل و جزئیات بیشتری بنویسید راحت تر می دانید که دقیقا چه می خواهید و احتمال رسیدن به آن را هم بیشتر می کنید.

برای مثال وقتی من می خواهم به خرید بروم با خودم یک لیست خرید همراه دارم اگر در آن پیراهن باشد به شکل زیر در آن نوشته شده است.

چه رنگی: آبی

چه سایزی: لارج

چه فرمی: پیراهن مردانه یقه دار آستین بلند

می توانید به چیزی که در بالا گفتم فکر کنید و آن را تجسم کنید؟

بله درست است شما هم به همین سادگی می توانید تمام اهدافی که دارید را به صورت کامل یادداشت کنید و اگر بتوانید برای آن نقاشی رسم کنید یا عکسی از همان را داشته باشید بسیار به شما کمک می کند. برای اینکه ما قوه تخیل داریم این مرحله را نادیده می گیریم. و همین باعث می شود ۶۰۰۰ فکری که در طول یک ۲۴ ساعت از فکر ما عبور می کند هدف اصلی را به مرور زمان فراموش کنیم. پس این مرحله را جدی بگیرید. و تمام موارد آن را انجام دهید.

در این مرحله بعد از اقدامات اولیه شما نیاز دارید تا با فروشنده زمین مذاکره کنید تا ببینیم، چه شرایطی برای فروش در نظر دارد، تا با شرایطی که خودتان دارید مقایسه کنید و در انتها متوجه بشوید آیا می توانید به مرحله بعد بروید یا نه؟

همانطور که داریم کم کم به صورت جزء به جزء سمت و سوی هدف گذاری خود را دقیقتر می کنید. در این مرحله می توانید به موسسات زبان سری بزنید، و چندتای آنها را با هم مقایسه کنید بهتر است که از کسی که این مسیر را طی کرده، کمک بگیرید تا سریعتر بتوانید موسسه ای را برای آموزش زبان خود انتخاب کنید. اما باز خودتان تصمیم انتهایی را اتخاذ کنید نه اینکه او به شما مسیر را نشان بدهد.

تیم تولید محتوا
تیم تولید محتوا

ما در تیم تولید محتوای گروه تحقیقاتی مهرداد حیدری در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه رشد شخصی و هدفگذاری و عزت نفس و اعتماد به نفس را تهیه کنیم. صحت محتوای این صفحه توسط مهرداد حیدری بررسی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

داستان ما

از سال 1396 شروع به‌کار کردیم و هدف ما کمک به شما برای ساخت یک من بهتر و موفق است. اما چطور؟ بهترین راه رشد عزت نفس، اعتماد به نفس، هدف گذاری و رسیدن به آن است. حالا بیش از 3600 نفر در این دوره ها شرکت کرده اند. هم‌چنین بیش از 60 مقاله آموزشی رایگان منتشر کرده‌ایم.

داستان ما را بشنوید…

اطمینان به اعتبار ما

تاکنون بیش از 120 ساعت آموزش به صورت حضوری و آنلاین به خوبی و خوشی برگزار کرده ایم. اگر موقع دیدن دوره سوال یا مشکلی دارید، در قسمت دیدگاه همان محصول بپرسید و روی پشتیبانی ما حساب کنید.

شبکه های اجتماعی