۵ مرحله برای رسیدن به اهداف

5، تعداد رای: 13

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

۵ مرحله برای رسیدن به اهداف نیاز هستش که اگه تو هر کدومش یه مقدار کوچیک تعلل کنیم و یا بخوایم اون مرحله رو نداشته باشیم مثل این می مونه که بخوایم از یه نردبون بلند یه دفعه چند پله بپریم بالا که امکان پذیر نیست. نیاز اصلی ما اینه که بخوایم با انجام هر مرحله به مرحله بعد بریم و خیلی سریع تر از اون زمانی که همیشه می خواستیم به اهدافمون دست پیدا کنیم.
این مراحل مانند دومینو عمل می کنند که اگر یکی از آنها را نگه دارید به مرحله بعدی نمی روید و همین باعث می شود که افراد موفق هر روز موفقیت بیشتری کسب کنند زیرا می دانند این دومینو وقتی به حرکت در بیاید به راحتی می توانند به نتایجی که می خواهند دست یابند حتی بیشتر از آن که خودشان مشخص کرده اند.

مرحله اول: گرفتن یک تصمیم قطعی

تو این گام شما نیاز دارید که یه تصمیم قطعی بگیرید که می خواید واقعا کاری که نیاز به انجامش دارید رو انجام بدید. مثل گرفتن کمک، خرید خانه، دریافت وام و غیره…

مرحله دوم: مشخص کردن هدف

وقتی شما تصمیم می گیرید که کاری انجام دهید تا چیزی در زندگی، کار، روابط، سلامتی و غیره را تغییر دهید حالا نوبت آن است که هدفی را برای خود مشخص کنید. روش های زیادی برای انتخاب هدف وجود دارد که می توانم برای شما نام ببرم مثل روش اسمارت، Grow، Hard و غیره که می توانید با آن هدف خود را مشخص کنید.

مرحله سوم: برنامه ریزی

در این مرحله برای رسیدن به اهداف نیاز به برنامه ریزی داریم که به صورت مداوم آن را انجام دهیم، تا به نتیجه برسیم. البته اگه هدف شما خرید یک ماشین باشد می توانید به راحتی در مرحله هدف مبلغی که دارید را مشخص کنید و در این مرحله بگویید که قرار است کجاها دنبال آن باشید. تا این مرحله هیچ چیزی را نمی توانید ببینید و همه در ذهن شما نقش بسته.

مرحله چهارم: اقدام

حالا وقت آن رسیده برنامه ای که برای خودمان در گام قبل مشخص کرده ایم را عملی کنیم. مثلا اگه باید در سایت باما، دیوار و شیپور بچرخیم یا در نمایشگاه ها و نمایندگی ها حالا زمانش رسیده که این کار را هر روز و به صورت مداوم انجام دهیم تا به گام بعدی راه یابیم. تا وقتی که من اقدامی نکنم و فقط در حد برنامه ریزی باقی بماند نمی توانم به گام آخر بروم. یا وقتی که در گام مشخص کردن هدف باقی بمانم و یا درست انتخاب نکنم نمی توانم به گام آخری که مشخص کرده ام دست یابم زیرا هنوز بخش هایی از آن کامل نیست و به همین دلیل است که زمان های زیادی را صرف می کنیم و به دست آورد و نتیجه ای که باید دست نمی یابیم.

مرحله پنجم: نتیجه

در این مرحله شما فقط دریافت کننده هستید و آن چیزی که می خواستید را به دست آورده اید و از آن لذت می برید. حالا اگر می بینید که این مرحله برای شما سخت است یا خیلی کم به این مرحله می رسید بهتر است به گام های قبل نگاهی بی اندازید تا ببید که کجای کار را بهتر است یک جور دیگر انجام دهید. شاید نیاز باشد با کسی در این مورد صحبت کنید و از او راه کار بگیرید. این باعث می شود یکی ما را از بیرون ببیند و شاید چیزی که ما با آن درگیر هستیم و داریم از نزدیک می بینیم را از دور با یک دید دیگر ببیند و یک راهکار خیلی جالب و خوب به ما بدهد که بتوانیم راحت تر به نتیجه دلخواه برسیم.
Picture of تیم تولید محتوا
تیم تولید محتوا

ما در تیم تولید محتوای گروه تحقیقاتی مهرداد حیدری در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه رشد شخصی و هدفگذاری و عزت نفس و اعتماد به نفس را تهیه کنیم. صحت محتوای این صفحه توسط مهرداد حیدری بررسی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

داستان ما

از سال 1396 شروع به‌کار کردیم و هدف ما کمک به شما برای ساخت یک من بهتر و موفق است. اما چطور؟ بهترین راه رشد عزت نفس، اعتماد به نفس، هدف گذاری و رسیدن به آن است. حالا بیش از 3600 نفر در این دوره ها شرکت کرده اند. هم‌چنین بیش از 70 مقاله آموزشی رایگان منتشر کرده‌ایم.

داستان ما را بشنوید…

اطمینان به اعتبار ما

تاکنون بیش از 120 ساعت آموزش به صورت حضوری و آنلاین به خوبی و خوشی برگزار کرده ایم. اگر موقع دیدن دوره سوال یا مشکلی دارید، در قسمت دیدگاه همان محصول بپرسید و روی پشتیبانی ما حساب کنید.

شبکه های اجتماعی