تست اعتماد به نفس – ۳ سطح مختلف اعتماد به نفس

5، تعداد رای: 11

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

 • برای مشاهده نتیجه آزمون اطلاعات خود را وارد نمایید.

اعتماد به نفس چیست؟

ابتدا بهتر است قبل از انجام تست اعتماد به نفس تعریفی هم از آن داشته باشیم.

اعتماد به نفس یا خودباری یا Self-confidence یک ویژگی روانی است که نشان می دهد در تجربه های قبلی، به توانایی ها و استعداد های خود در انجام موفقیت آمیز کارها اعتماد و باور دارد. می خواهید پیشرفت کنید و به موفقیت برسید اعتماد به نفس در اینها نقش حیاتی دارد.

تست آنلاین تشخیص میزان اعتماد به نفس

برای تشخیص میزان اعتماد به نفس در اشخاص، تست هایی ساخته شده است که میزان اعتبار بالایی دارند. ما این تست را برای شما در گروه تحقیقاتی مهرداد حیدری به صورت آنلاین فراهم کرده ایم تا به راحت ترین شکل بتوانید آن را انجام دهید.

این آزمون مجموعا ۱۰ سوال دارد که برای هر سوال می توانید یک پاسخ از بین گزینه های نه اصلا،شاید کمی، بله تا حدودی،  بله از بسیاری جهات، بله کاملا و از هر نظر انتخاب کنید. این گزینه ها به ترتیب از ۰ تا ۴ امتیاز دارند. پس از پاسخ به همه سوالات امتیاز شما محاسبه شده و نتیجه آن را مشاهده می کنید.

نتایج تست اعتماد به نفس

پس از پاسخ به سوالات تست اعتماد به نفس آنلاین، شما امتیازی از نمره زیر ۴۱ تا بالای ۶۰ می توانید کسب کنید که آن را تفسیر خواهیم کرد:

نمره زیر ۴۱: به معنای اعتماد به نفس خوب است.

نمره ۴۱-۶۰: به معنای متوسط  یعنی روی مرز هستید و باید اعتماد به نفس خود را تقویت کنید می توانید از قسمت مقالات آموزشی این کار را انجام دهید.

نمره بالای ۶۰: به معنای اعتماد به نفس ضعیف است، می توانید با دوره جراحی اعتماد به نفس یا دوره شهامت شروع به بالا بردن اعتماد به نفس خود نمایید.

راه های افزایش اعتماد به نفس

پس از تمام کردن تست اعتماد به نفس آنلاین در گروه تحقیقاتی حیدری، اگر متوجه شدید که نیاز به تقویت اعتماد به نفس دارید، می توانید راه کار هایی که در ادامه معرفی می کنیم را انجام دهید تا با تقویت اعتماد به نفس، سطح روحی و روانی زندگی خود را هم بهبود دهید.

 • نمی توانم را کنار بگذارید: اگر تصمیم به اجرای کاری دارید، نگویید نمی توانم. البته برای انجام هر کاری نیاز به برنامه ریزی وجود دارد اما اگر شما از اول کاری به انجام کامل و صحیح آن امید نداشته باشید، احتمال موفقیت شما کاهش می یابد.
 • از خود تعریف کنید: هر روز چند دقیقه مقابل آینه ایستاده و از موارد مثبت خود در چهره و.. تعریف کنید. این کار تاثیر زیادی در افزایش اعتماد به نفس دارد.
 • روی امروز تمرکز کنید: اگر دائما در حسرت گذشته و نگران آینده باشید، زندگی شما سخت می شود. در حال زندگی کنید برای این کار می توانید هر روز ۱۰ دقیقه مراقبه داشته باشید.
 • پول به همراه خود داشته باشید: وجود پول در جیب و کیف، اعتماد به نفس را افزایش می دهد.
 • نه گفتن را تمرین کنید: نه گفتن یک باور ذهنی است که می توانید از این ویدیو برای نه گفتن استفاده کنید.
 • سریعتر راه بروید: محکم قدم بردارید و پر انرژی باشید.
 • در اجتماع باشید: از اجتماع نترسید، با دیگران در ارتباط باشید. در باشگاه ورزشی ثبت نام کنید، در انجمن های دانشگاهی حضور داشته باشید، با مردم معاشرت داشته باشید و این کار را تمرین کنید. به مرور با تمرین این کار، ضمن افزایش اعتماد به نفس، استرس کمتری هم خواهید داشت.
 • مثبت بین باشید: اگر به موارد منفی فکر کنید، ضمن کاهش اعتماد به نفس، دچار اضطراب هم خواهید شد. به چیز های مثبت فکر کنید و در حین گفت و گو روی موضوع تمرکز کنید تا اعتماد به نفس شما افزایش یابد.

با انجام روش های بالا و مشاهده دوره جراحی اعتماد به نفس در کنار تست اعتماد به نفس، شاهده تغییر زندگی خود و افزایش اعتماد به نفس خواهید شد. فراموش نکنید که انجام موارد بالا احتیاج به تمرین دارد. امیدواریم که اعتماد به نفس قوی و بالایی داشته باشید.

روش انجام تست آنلاین اعتماد به نفس در گروه تحقیقاتی حیدری

استفاده از پرسش نامه سنجش اعتماد به نفس آنلاین در گروه تحقیقاتی حیدری بسیار ساده است. قبل از آن باید آرامش کامل داشته باشید و با صداقت پاسخ را انتخاب کنید. ابتدا باید از سوال ۱ که به شما نمایش داده شده است، پاسخ خود را از بین گزینه ها انتخاب کرده و روی آن کلیک کنید. پس از انتخاب پاسخ، سوال بعدی را پاسخ دهید. پس از پاسخ آخرین سوال، اطلاعات خود را وارد نموده و نتیجه تست اعتماد به نفس خود را می بینید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

پس از انجام آزمون تستی اعتماد به نفس آنلاین در گروه تحقیقاتی حیدری، می توانید نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را در این زمینه در دیدگاه این آزمون با ما به اشتراک بگذارید.

 

 

Picture of تیم تولید محتوا
تیم تولید محتوا

ما در تیم تولید محتوای گروه تحقیقاتی مهرداد حیدری در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه رشد شخصی و هدفگذاری و عزت نفس و اعتماد به نفس را تهیه کنیم. صحت محتوای این صفحه توسط مهرداد حیدری بررسی خواهد شد.

2 نظر در “تست اعتماد به نفس – ۳ سطح مختلف اعتماد به نفس

 1. گیلانی گفت:

  درود برشما. سوپرایز شدم. فراتر از انتظارم بود. خلاصه بگم، جالب و مفید👍

  1. سلام خانوم گیلانی، خوشحالیم که براتون مفید بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

داستان ما

از سال 1396 شروع به‌کار کردیم و هدف ما کمک به شما برای ساخت یک من بهتر و موفق است. اما چطور؟ بهترین راه رشد عزت نفس، اعتماد به نفس، هدف گذاری و رسیدن به آن است. حالا بیش از 3600 نفر در این دوره ها شرکت کرده اند. هم‌چنین بیش از 70 مقاله آموزشی رایگان منتشر کرده‌ایم.

داستان ما را بشنوید…

اطمینان به اعتبار ما

تاکنون بیش از 120 ساعت آموزش به صورت حضوری و آنلاین به خوبی و خوشی برگزار کرده ایم. اگر موقع دیدن دوره سوال یا مشکلی دارید، در قسمت دیدگاه همان محصول بپرسید و روی پشتیبانی ما حساب کنید.

شبکه های اجتماعی