چرا به آرزوهام نمی رسم؟

افراد زیادی را دیده ایم که می گویند من هیچ وقت به آرزوهام حتی نزدیک هم نمی شم. تابلو آرزوهام رو هم درست کردم چند سال ازش گذشته و باز نتونستم به دستش بیارم. قبول دارم یک کلمه در جواب بهتون می گم و اون هم هدف گذاری کردن هست.

ابتدا اجازه دهید تعریفی از آرزو داشته باشیم:

آرزو یعنی ما فکر و احساسی نصبت به موضوعی داریم. برای اینکه بتوانیم به آن برسیم این کافی نیست. ما نیاز داریم تا هدف تایین کنیم. تا به آرزو هایی که داریم دست بیابیم. حالا می خواهم هدف را تعریف کنم تا بدانید چطور می توانید هدف درستی را انتخاب نمایید.

تعریف هدف چیست؟

در ساده ترین حالت هدف یعنی شروع از نقطه A و رسیدن به نقطه B.

مثال بارز این موضوع برنامه اسنپ است. اگر شما برنامه اسنپ را اجرا کنید نیاز است ابتدا محلی که در آن قرار دارید را مشخص نمایید، بعد مقصد خود را انتخاب کنید تا برنامه بتواند هزینه سفر و زمان را برای شما حساب کند.

حالا به مسیری که می خواهید طی کنید می گویم هدفگذاری:

الان سوال برای شما پیش آمده هدف گذاری چیست؟

هدفگذاری یعنی چطور و از چه راهی و با چقدر زمان و هزینه می خواهید به مقصد خود برسید.

می بینید چقدر در همین ابتدا توانستیم مسیر درستی از آرزو به هدف و در ادامه به هدفگذاری برسیم.

سوال بعدی این است که چرا به آرزوهای خود نمی رسید؟

اگر تا الان برای موضوعی هدف گذاری کرده اید و به آن نرسیده اید، می خواهم مطلب مهمی را به شما بگویم، چون هدف شما مشخص نبوده در ادامه این مطلب برای شما به صورت کامل توضیح می دهم چرا این اتفاق می افتد اگر با مراحل زیر پیش بروید به جرات به شما می گویم آرزوی خوتان را می توانید محقق کنید.

اگه شما هم هدف گذاری کردید و به آن نرسیده اید در این مقاله می خواهم به شما در ۳۰ قدم نشان دهم چطور می توانید هدف گذاری کنید و به آن برسید.

آیا می خواهید هدفگذاری ۱ ساله کنید؟

هدف حکم فونداسیون زندگی را دارد. معمولا بین ۳۰ تا ۴۰ درصد وقت و هزینه ساختن یک ساختمان، صرف مطالعه، تحقیق، طراحی ساختمن فونداسیون آن می شود، بنابراین همین مقدار از وقت و انرژی ما در زندگی، باید به آینده نگری و آموزش هدف گذاری اختصاص داده شود.

سوال بعدی اینجاست که ما در چه زمینه هایی می توانیم هدف گذاری داشته باشیم؟

در چهار بخش زندگی اگر هدف داشته باشید، می توان گفت زندگی دارید، که از هر جهت برای شما تکراری نیست و دچار روز مرگی نمی شوید. بله روز مرگی منظورم این است که روزهای خود را دوباره زندگی نکنید. مثالی هست که می گوید:

بعضی از افراد ۹۰ سال زندگی می کنن، بعضی از افراد ۱ سال رو ۹۰ سال زندگی می کنن.

۴ بخش بسیار مهم برای هدف گذاری:

  1. خانواده
  2. سلامتی
  3. درآمد
  4. اجتماعی (روابط)

این چهار بخش در زندگی ما بسیار با اهمیت است، اگر بخشی از آن را در نظر نگیریم، می تواند تاثیر مستقیمی بر روی جنبه های دیگر زندگی داشته باشد.

به زودی این محتوا کامل می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *