چرا هدفگذاری نمی کنیم | ۸۰ درصد افراد هدفگذاری نمی کنند

5، تعداد رای: 12

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

اعتقاد من بر این است که اگر می خواهید کاری را انجام دهید بستگی به این دارد که چقدر آن را ساده می کنید و چقدر آن را پیچیده می کنید. چون هرچقدر کارها را ساده تر کنیم به راحتی می توانیم انجامشان دهیم اما اگر این کار را نکنیم احتمالا در بین مسیر خسته می شویم و دوست نداریم کار را به انتها برسانیم یکی از ساده ترین مسیرهایی که می توانیم برای هدفگذاری استفاده کنیم این است که آن را ساده بگیریم.

همه ما اهدافی را تعیین می کنیم، اما اکثر ما آن را درک نمی کنیم. هر بار که برای تعطیلات برنامه ریزی می کنید و سپس آن را انجام می دهید، در حال تعیین هدف (و رسیدن به آن) هستید. هر بار که تصمیم می گیرید می خواهید چیزی بخرید، به دنبال چیزی باشید که می خواهید، با بهترین قیمت خرید کنید و سپس آن را بخرید، هدفی را تعیین می کنید (و به آن می رسید). هر بار که یک لیست خرید دارید، از فروشگاه مواد غذیی بازدید می کنید، اقلام مورد نظر خود را پیدا می کنید و آنها را به خانه می آورید، هدفی را تعیین می کنید (و به آن می رسید).

بسیاری از ما نمی دانیم که همان فرآیندی که به ما امکان می دهد آنچه را که از سوپرمارکت می خواهیم به دست آوریم، می تواند به ما اجازه دهد به شغل مورد نظر خود نیز دست پیدا کنیم. بسیاری از ما نمی دانیم که همان فرآیندی که به ما امکان می دهد بیرون برویم و یک تلویزیون جدید بخریم، ما را قادر می سازد تا خانه ای که می خواهیم، درآمدی که می خواهیم، و روابطی که می خواهیم داشته باشیم. بسیاری از ما نمی دانیم که همان فرآیندی که ما را قادر می سازد تعطیلات موفقی داشته باشیم، ما را قادر می سازد تا زندگی موفقی هم داشته باشیم.

تفاوت بین افراد موفق و افراد ناموفق این نیست که هدفگذاری می کنند یا نه، بلکه در این نیست که آنها آگاهانه اهدافی را تعیین می کنند و قدرت تعیین اهداف را درک می کنند.

تیم تولید محتوا
تیم تولید محتوا

ما در تیم تولید محتوای گروه تحقیقاتی مهرداد حیدری در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه رشد شخصی و هدفگذاری و عزت نفس و اعتماد به نفس را تهیه کنیم. صحت محتوای این صفحه توسط مهرداد حیدری بررسی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

داستان ما

از سال 1396 شروع به‌کار کردیم و هدف ما کمک به شما برای ساخت یک من بهتر و موفق است. اما چطور؟ بهترین راه رشد عزت نفس، اعتماد به نفس، هدف گذاری و رسیدن به آن است. حالا بیش از 3600 نفر در این دوره ها شرکت کرده اند. هم‌چنین بیش از 60 مقاله آموزشی رایگان منتشر کرده‌ایم.

داستان ما را بشنوید…

اطمینان به اعتبار ما

تاکنون بیش از 120 ساعت آموزش به صورت حضوری و آنلاین به خوبی و خوشی برگزار کرده ایم. اگر موقع دیدن دوره سوال یا مشکلی دارید، در قسمت دیدگاه همان محصول بپرسید و روی پشتیبانی ما حساب کنید.

شبکه های اجتماعی